ПРАГРАМА святочных мерапрыемстваў, прысвечаных Дню Незалежнасці Рэспублікі Беларусь, Дню вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў, Святу горада Валожына

Общество

3 ліпеня

Плошча Свабоды

 

10.00 – выстава-продаж вырабаў майстроў народнай творчасці.

11.00 – 16.00 – урачыстае адкрыццё свята “Старажытны наш горад і юны”;

– ускладанне вянкоў і кветак да брацкай магілы воінаў і партызан;

– святочны марш воінаў гарнізона, узорнага аркестра Валожынскай ДШМ, мажарэтак узорнага клуба “Грацыя” Валожынскага РЦК, шэсце працоўных калектываў горада;

– канцэртная праграма калектываў аматарскай мастацкай творчасці аддзела адукацыі, спорту і турызму;

– ушанаванне юнага і сталага жыхароў г. Валожына;

– падвядзенне вынікаў раённага фестывалю-конкурсу “Роднаму краю – славу спяваю!”, прысвечанага Году культуры і 71-й гадавіне Вялікай Перамогі.

17.00 – 18.00 – канцэртная праграма народнага літаратурна-мастацкага аб’яднання “Рунь”.

18.00 – 19.00 – канцэртная праграма народнага хору ветэранаў працы “Спяваючыя сэрцы”.

19.00 – 20.00 – канцэртная праграма фальклорнага ансамбля “Гасцінец”.

20.00 – 20.10 – флэш-моб “Танцуем разам!”.

20.10 – 21.00 – канцэртная праграма народнага калектыву “Сваякі” і народнага гурта “Дубінскія фанабэры”.

21.00 – 22.00 – выступленне тэатра цыганскай песні і танца “Жемчуга”.

22.00 – 22.55 – выступленне зоркі беларускай эстрады, тэлевядучага, шоўмена, спевака і кампазітара Германа.

22.55 – 23.00 – рэспубліканская акцыя “Спяваем Гімн разам”.

23.00 – 23.10 – святочны феерверк.

23.10 – 24.00 – танцавальная праграма.

Вуліца Савецкая

 

09.00 – “Валожынскі кірмаш” – работа гандлёвых кропак, выстава-продаж работ майстроў-рамеснікаў;

– канцэртная праграма калектываў аматарскай мастацкай творчасці ўстаноў культуры раёна “Славім песняй наш родны Валожын!”.

 

Пляцоўка ля гарадскога возера

 

10.00 – работа атракцыёнаў (катамараны, дзіцячая горка і інш.).

14.00 – бліц-турнір па шашках сярод членаў ГА “Валожынская раённая арганізацыя ветэранаў”.

Дзіцячы парк

 

12.30 – 14.30 – майстар-класы па развучванні танцаў, вырабе лялек-абярэгаў, міні-пано, сувеніраў з салёнага цеста, сувеніраў-магнітаў, паштовак.

12.30 – 14.00 – пленэр “Я рисую мир”.

12.30 – 13.30 – калектыўны калаж “И кружит планета детства”.

13.00 – 15.00 – прадстаўленне спецтэхнікі МНС, ДАІ.

13.00 – 15.00 – тэатр-экспромт “Лето”.

13.00 – 15.00 – спартыўна-забаўляльныя мерапрыемствы: дартс, кідкі ў баскетбольнае кальцо, фігурнае кіраванне веласіпедам, гіравы спорт, жартоўныя эстафеты.

13.30 – 14.30 – караоке-праграма “Споемте, друзья!”.

15.00 – 15.30 – флэш-моб “Танцуем вместе!”.

15.00 – 16.00 – дзіцячая дыскатэка, конкурсна-гульнёвая праграма.

12.30 – 16.00 – работа атракцыёна “Батут”.

19.00 – 21.00 канцэрт кавер-бэнда “Вlack label” (мастацкі кіраўнік С. Буракоўскі).

Кінатэатр “Юнацтва”

 

13.00 (3D) – кінафільм “В поисках Дори”.

15.00 – кінафільм “72 часа”. Уваход свабодны.

16.50, 19.50 (3D) – кінафільм “Тарзан. Легенда”.

21.30 (2D) – кінафільм Одноклассницы”.

 

 

Стадыён мікрараёна Сельгастэхніка

 

13.00 – сустрэча па футболе каманд дзіцячай юнацкай спартыўнай школы.



Добавить комментарий