Працоўная эліта Валожыншчыны

Главное Общество

Да свята 1 Мая абноўлена раённая Дошка гонару: на ёй змешчаны назвы калектываў, партрэты і прозвішчы працаўнікоў раёна, якія за дасягнутыя высокія паказчыкі ў рабоце па выніках 2019 года прызнаны пераможцамі.

Лепшымі сталі:

сярод сельскіх выканаўчых камітэтаў – Вішнеўскі сельвыканкам, старшыня Марына Іосіфаўна ТРАЦЦЯК;

сярод прадпрыемстваў прамысловасці – ААТ “Валожынская рай-
аграпрамтэхніка”, дырэктар Павел Міхайлавіч КУХАРЭНКА;

сярод сельскагаспадарчых арганізацый – ААТ “Агра-Дубінское”, дырэктар Генадзь Вацлававіч КАСПЯРОВІЧ;

сярод арганізацый жыллёва-камунальнага будаўніцтва, паліўна-энергетычнага комплексу – Валожынскі філіял ДП “Мінаблпаліва”, дырэктар Міхаіл Ігнацьевіч РАДЫНА;

сярод медыцынскіх устаноў – Сугваздаўскі фельчарска-акушэрскі пункт УАЗ “Валожынская ЦРБ”, загадчык Наталля Міхайлаўна ЛАЗЯНІК;

сярод устаноў культуры – Ракаўскі цэнтр народнай творчасці, дырэктар Хрысціна Станіславаўна ЛЯМБОВІЧ;

сярод устаноў адукацыі – ДУА “Гародзькаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа”, дырэктар Таццяна Іосіфаўна ЧАБАЙ;

сярод суб’ектаў малога і сярэдняга прадпрымальніцтва – ТАА “Владлен-гандаль”, кіраўнік Уладзімір Уладзіміравіч ГАСЦІЛОВІЧ.

 

Лепшымі па прафесіі названы:

Аляксандр Аляксандравіч БУРАК, урач-кардыёлаг (загадчык) паліклінікі УАЗ “Валожынская ЦРБ”
Наталля Іванаўна ВАЙЦЮЛЕВІЧ, сацыяльны работнік Валожынскага ТЦСАН
Віктар Станіслававіч ГІДЛЕЎСКІ, старшыня райкама прафсаюза работнікаў АПК
Кацярына Мікалаеўна ГУБІЧ, урач-кардыёлаг УАЗ “Валожынская ЦРБ”
Жанна Канстанцінаўна ГУЛЯКЕВІЧ, жывёлавод СГУ “Бабровічы” ВРУП “Мінскаблгаз”
Святлана Міхайлаўна ЗАЙЛЯНКОВА, дырэктар ДУА “Івянецкі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”
Аляксандр Іванавіч КАЖЭКА, старшы ўчастковы інспектар РАУС
Валерый Іванавіч МАКАРЭВІЧ, вадзіцель ДУП меліярацыйных сістэм “Валожынскае ПМС”
Алена Уладзіміраўна МАХІНА, выхавацель ДУА “Яслі-сад № 2 “Вясёлка” г. Валожына”
Віталій Вітальевіч НАХАЙ, аператар кацельнай РУП “Валожынскі жылкамунгас”
Вадзім Мікалаевіч ПАСЕКА, начальнік каравула ПАВЧ № 1 г. Валожына РАНС
Іван Францавіч ПАШКОЎСКІ, трактарыст-машыніст ААТ “Агра-Дубінское”
Лізавета Станіславаўна ПЯТРОЎСКАЯ, кіраўнік заслужанага аматарскага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнага ансамбля “Гасцінец”
Людміла Анатольеўна СВІРЫДЭНКА, пекар-майстар аддзела прамысловасці Валожынскага райспажыўтаварыства
Марыя Адольфаўна СІВАЯ, майстар змены ААТ “Валожынскі льнокамбінат”
Аляксандр Генадзьевіч САЛОМКА, вадзіцель ААТ “Агра-Дубінское”
Мікалай Аляксандравіч СТАСЯЛОВІЧ, вадзіцель аўтамабіля ДЛГУ “Валожынскі лясгас”
Павел Генадзьевіч ТАНЮКЕВІЧ, ветэрынарны ўрач-гінеколаг ДУ “Валожынская раённая ветэрынарная станцыя”
Віктар Пятровіч ТРУС, галоўны аграном ААТ “Багданаўскае”
Вольга Міхайлаўна ЧАРАПОВІЧ, аператар машыннага даення ААТ “Агра-Дубінское”
Валянцін Васільевіч ШАКУН, начальнік майстэрняў філіяла “Аўтамабільны парк № 14”
Вольга Леанідаўна ШАРГАРОДСКАЯ, настаўнік англійскай мовы ДУА “Гімназія № 1 г. Валожына”